Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشت
حکیم :: نخستین جلسه رسیدگی به پرونده مرکز حجامت ایران برگزار شد
 
 

آخرین اخبار
همایش تبریز
تکمیل عضویت
اولین شبکه بین المللی طب اسلامی ایرانی
سپاس نامه استاد خیراندیش ازحکیمان،طبیبان،روحانیون وخادمان کشور
دیدارخصوصی استادبا امام خامنه ای
گزارش خطبه نمازجمعه کن
تدریس مزاج شناسی طب ایرانی درونکورکانادا
همایش طب ایرانی اسلامی
توجه توجه پیام استاد طالقانی
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد:‌
نظر بعضی ازمجتهدین ومراجع تقلید
همایشها وسخنرانیهای پروفسور
پای درددل مردم
نشانی موقتی درمانگاه حجامت
ازانتقاد تا انحلال
تخریب ژنتیکی هست نه اصلاح
خلاصه ای از درس امروز استاد حکیم خیراندیش24اردیبهشت
اهمیت طب سنتی
نظر رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره)پیرامون طب غربی و سنتی ایران
نخستین جلسه رسیدگی به پرونده مرکز حجامت ایران برگزار شد
استاد خیراندیش: لزوم تداوم هم‌اندیشی اساتید طب سنتی برای ارائه راهکار مشترک درمانی کرونا
نسخه اختصاصی حکیم خیراندیش برای درمان مبتلایان به_کرونا:
تکمیل عضویت
اهداف احياي طب اسلامي و داروهاي سنتي
حمایت مجامع ازطب سنتی اسلامی
نامه سرگشاده دبیر کل جامعه اسلامی کشاورزی ایران
نسخه اختصاصی حکیم خیراندیش برای درمان مبتلایان به_کرونا:
نسخه پیشگیری استاد خیراندیش برای کرونا
تاثیر حجامت بر سیستم ایمنی
رفع مشکلات ناشی ازسوداروحی جسمی روانی
داروها در طب اسلامی
مزاج رفتارها و پندارها
 


پانل کاربری
فراموشی کلمه عبور
عضویت
 


گزیده خبرها


همایش تبریز

به نام خدا
همایش سبک زندگی سالم با تدابیر طب سنتی
با سخنرانی حکیم خیراندیش


:: ادامه خبرتکمیل عضویت

بنام خدا
با سلام به خدمت کلیه عزیزانی که در این سایت ثبت نام کرده اند
از کلیه عزیزان  که ثبت نام کرده اندخواهشمندیم مجدددر سامانه جدید ثبت نام نمایند
وهمچنین ازمتقاضیان جدیدهم خواهشمندیم که ثبت نام خودشان رادراین 

:: ادامه خبراولین شبکه بین المللی طب اسلامی ایرانی

بنام خدا
به اولین شبکه بین المللی طب اسلامی ایرانی خوش آمدید


:: ادامه خبرسپاس نامه استاد خیراندیش ازحکیمان،طبیبان،روحانیون وخادمان کشور

:: ادامه خبردیدارخصوصی استادبا امام خامنه ای

باسلام وقبولی طاعات،به میمنت ماه پر برکت رمضان الکریم.
 درادامه روند مسایل طب اسلامی سنتی استاد خیر اندیش در هفته جاری با مقام معظم رهبری دیدارخصوصی داشته اند.
 این شرف یابی که طولانی و حدود 45 دقیقه 

:: ادامه خبر

 


سازمان های مرتبط
 


پربازدیدترین مطالب
 


نظر سنجی
 

 

 

   

مشروح جزئیات

» نخستین جلسه رسیدگی به پرونده مرکز حجامت ایران برگزار شد

بنام خدا

انتظار موسفیدان «حجامت» از وزیری که عطارزاده است

وزیر بهداشتی که خود عطارزاده است بر حمایت از طب‌سنتی سخن می‌راند ولی فعالان موی‌سفید «حجامت» این روزها از عملکرد وزارتخانه‌اش گلایه دارند، اعتراضی که بوی ناآگاهی منتقدین و همچنین کم‌درایتی مدیران وزارت بهداشت را بر مشام سلامت کشور به‌تُندی گزیده است.

... چند هفته‌ای از اتفاقات و تغییرات در معاونت طب سنتی وزارت بهداشت می‌گذرد که با همراه شدن پلمب مرکز قدیمی حجامت ایران؛ حواشی مشکلات طب سنتی که از گذشته دور نیز دچار اختلافات مبنای بودند به اوج خود رسید، به‌طوری که گفت‌وگوها و گزارشات متعددی دراین‌باره منتشر شد ولی کمتر به مسئله وحدت بین اطبا و زحمتکشان این عرصه پرداخته شد تا این افراد در حوزه‌های طب ایرانی، طب اسلامی و طب سنتی با گردهم آمدن یکدیگر و با گفت‌وگو و دور از جنجال‌های رسانه‌ای؛ گوش به مشکلات یکدیگر دهند؛ کما اینکه می‌طلبد در این زمینه منتقدان وزارت بهداشت نیز از اظهارنظرهای تُند خودداری کنند و وزارت بهداشت نیز بستری مناسب برای برقراری این گفت‌وگوها فراهم کند.
 
به هر حال سه‌شنبه 14 اردیبهشت جلسه رسیدگی به پرونده (ح ــ خ) رئیس مرکز حجامت در دادسرای ویژه جرائم پزشکی ــ دارویی و امور بهداشتی ناحیه 19 تهران برگزار شد که با تجمع فعالان طب سنتی از جمله کسانی که از این مؤسسه حجامت مدرک داشتند مواجه شده بود.

افراد تجمع کننده که غالباً روحانی و بعضاً کسانی بودند که به‌صورت تجربی به حجامت مشغول بودند؛ کما اینکه این مؤسسه به پزشکان نیز آموزش حجامت داده است، با این وجود این افراد با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون حمایت رهبر معظم انقلاب از طب سنتی و همچنین آیات قرآنی در تشویق و تأیید حجامت خواستار حمایت از (ح ــ خ) رئیس مرکز حجامت بودند.

دراین‌باره یکی از تجمع کنندگان که روحانی است درباره علت این تجمع و هدف از تعطیلی مرکز حجامت عنوان می‌کند: به‌زعم خود معتقدم دست‌های پنهانی از طرف مافیای دارو برای تعطیلی مؤسسه حجامت وجود دارد، زیرا حجامت از بیماری مردم‌مان جلوگیری می‌کند و مافیای دارو این مسئله را نمی‌خواهد و خواستار بیماری بیشتر مردم کشورمان هستند.

وی در واکنش به اظهارات مسئولان سلامت مبنی بر نداشتن مجوز مؤسسه حجامت و به‌کارگیری افراد فاقد تخصص و صلاحیت پاسخ می‌دهد: وزارت بهداشت در گذشته به این مؤسسه مجوز داده است و حال بسیاری از پزشکان نیز توسط این مؤسسه در زمینه حجامت آموزش گرفتند، ولو اینکه ما نیز برخی تلخلفات در عرصه طب سنتی در سراسر کشور را رد نمی‌کنیم.
 
این روحانی با درخواست از مسئولان سلامت مطرح می‌کند که مؤسسه حجامت به‌همراه برخی فعالان طب سنتی بارها درخواست مجوز برای تشکیل سلامتکده طب سنتی دادند ولی خبری نشده است و پیگیری نمی‌شود! بنابراین این فعالان حوزه حجامت درخواست همکاری براساس مجوزهای وزارت بهداشت را دارند ولی اقدامی از طرف مسؤلان نمی‌شود.

همچنین در هیاهوی این تجمع که بعد از مدتی با پیوستن پلیس یگان ویژه نیز همراه می‌شود، افراد به‌شدت به عملکرد وزارت بهداشت و دولت روحانی در منع حجامت انتقاد دارند، کما اینکه وزیر بهداشت و مسئولان سلامت در اظهارنظرهای متعدد بر ادامه و تقویت همه‌جانبه طب سنتی براساس منویات رهبری تأکید داشتند ولی با رعایت موازین بهداشتی؛ به‌طوریکه سیدحسن هاشمی عنوان کرده است: «بنده به طب سنتی اعتقاد و باور زیادی دارم، طب سنتی در بسیاری از زمینه‌ها می‌تواند استفاده شود بدون اینکه عوارض طب مدرن را داشته باشد و فکر می‌کنم که نظر مردم نیز همین است چرا که مراجعات آنها به این مراکز بیشتر از مطب‌های پزشکان است».

در این راستا وزیر بهداشت در موضع دیگری نیز بیان کرده است: «امیدوارم در آینده، به‌جای عطاری‌ها، داروخانه‌های گیاهی به‌تعداد کافی راه‌اندازی شوند چرا که در این داروخانه‌ها، یک پزشک حاضر است که چندین سال دوره‌های تحصیلی و تخصصی داروسازی در حوزه طب سنتی را گذرانده است، همچنین امیدوارم مطب‌هایی در کشور راه‌اندازی شود که پزشکان آن پس از اتمام دوره پزشکی خود، در دوره طب سنتی نیز تحصیل کرده باشند».

کافی است در میان تجمع کنندگان قدمی برداری، کاملاً و به‌وضوح نیت پاک آنان از انجام حجامت برای سلامتی همنوعان خود مشخص است، حتی برخی از آنان به‌صورت رایگان حجامت می‌کنند که یکی از آنان که دادگاه‌های زیادی نیز رفته است و چند بار نیز برای حجامت علی‌رغم دستور خداوند در قرآن (سوره ‏«اسراء» و «نجم‏» مبنی بر انجام حجامت) به زندان رفته است، می‌گوید: حجامت دستور خداوند در قرآن است و خدا در شب معراج به پیغمبر(ص) فرمود "ای محمد، حجامت کن و امت خود را نیز به حجامت سفارش کن" و این‌چنین توصیه‌هایی برای حجامت هم در کلام خدا و هم در بیان امامان معصوم(ع) و در نهایت در توصیه حکمای ایرانی آمده است.
 از شنیده‌های تجمع کنندگان که مدعی بودند «می‌خواهند با حذف حجامت ریشه طب سنتی را بخشکانند چون مؤسسه حجامت را پلمب کردند» به‌وضوح مشخص است که اطلاعات تجمع کنندگان کافی نیست زیرا محمود خدادوست ــ مدیرکل طب سنتی وزارت بهداشت در آخرین اظهارنظر خود نسبت به چرایی برخورد با مؤسسه حجامت به تسنیم عنوان کرد: «حجامت جزو اعمال یداوی طب سنتی است و نه‌تنها حذف نباید شود بلکه باید این خدمت مفید در مراکز آموزشی دارای مجوز از جمله انجمن طب سنتی ایران صورت پذیرد».

ماجراهای پیش روی طب سنتی به‌وضوح نشان می‌دهد سوءتفاهم‌هایی بین این خانواده خدمتگزار سلامت کشور به وجود آمده است که درایت وزارت بهداشت نقش اساسی را ایفا خواهد کرد تا با گردهم آوردن منتقدان و فرصت اظهارنظر آنان و با خودداری از اقدامات سلبی؛ از سال‌ها تجربه هرکدام از این افراد در ارتقای سلامت ایرانیان بهره‌مند شود؛ زیرا تجمع کنندگان که برخی از آنان موی در حجامت سفید کرده بودند فقط یک درخواست داشتند؛ «سلامت مردم»، ولی درخواست داشتند تا به آنان فرصت فعالیت و حمایت داده شود و این امر به پاسخگویی شفاف و بدون پیشداوری وزارت بهداشت برمی‌گردد که کرسی آن به‌عهده وزیری است که پدر او خود از خانواده طب سنتی و عطارزاده است.
 


» تاریخ انتشار : 1395/02/23
» بازدیدها : (0)
» نظرات : (0)
نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


جدیدترین گزارشات


نسخه اختصاصی حکیم خیراندیش برای درمان مبتلایان به_کرونا:

به نام خدا

۱- با ترکیبی از اسانس نعناع و روغن بنفشه (۱۴ قطره اسانس نعناع + ۳۰ سی سی روغن بنفشه مخلوط شود) جلو و داخل بینی را دائماً مرطوب نگه داریم.

۲- دو سین (یک واحد سیاهدانه نیمکوب + سه واحد عسل را با هم ترکیب مخلوط نمایند) هر ۸ ساعت یک قاشق مربا خوری

:: ادامه خبرنسخه پیشگیری استاد خیراندیش برای کرونا

به نام خدا

نسخه پیشگیری ویروس کرونا حکیم خیراندیش

١- سوپ شلغم، هويج با سبزيجات تند پخته شده داخل عرق نعنا

٢- جوشانده نعنا + شويد + زنيان + عسل

٣- دود اسفند هر ٨ ساعت:: ادامه خبرتاثیر حجامت بر سیستم ایمنی

افرادی که در سیستم ایمنی خود با ضعف روبرو هستند بیشتر از افراد دارای سیستم ایمنی نرمال و با کارایی بالا دچار عفونت هایی از قبیل سرماخوردگی، سینوزیت، پنومونی و به طور کلی عفونت های دستگاه تنفسی، عفونت های گوارشی مانند اسهال عفونت 

:: ادامه خبر

 
 
 
 
اخبار علمی جدید


مزاج مناطق مختلف ایران

مزاج مناطق مختلف در ایران:
مزاج مناطق کوهستانی(مثل دماوند) سرد و خشک است.
مزاج مناطق بیابانی(مثل یزد) گرم و خشک است.
مزاج مناطق کنار دریا(مثل حاشیه شمال و حوالی مازندران) سرد و تر است

:: ادامه خبرگیاه پزشکی مقاله آزاد

در سال 1302هجري خورشيدي پي آن با تاسيس مدرسه فلاحت آموزش حشره شناسي و دفع آفات را استاد دکتر جلال افشار از سال 1306آغاز واقع افشار ، پايه گذار حشره شناسي ودفع آفات وبه بيان امروزين ، بنيانگذار گياه پزشکي در ايران است همين طور آموزش کشاورزي با سرعتي چشم گير راه خود را باز نمود

:: ادامه خبر

 
 
   
جستجوی اخبار
جستجو در محتوا   
 
 
   
وضعیت آب و هوا


 
 
   
اوقات شرعی
 
 
   
آلبوم های تصاویر
 
 
   
آمار سایت

» بازدید امروز : 30
» بازدید دیروز : 16
» بازدید هفتگی : 107
» بازدید ماهیانه : 215
» بازدید سالانه : 16278
» کل بازدیدها : 16969

 
 
   
   
  Copyright @ 2012 IranWebService.