Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشت
حکیم خیراندیش سایت مرکزی :: فارس از جریان مقابله با طب ایرانی-اسلامی گزارش می‌دهد
 
 

آخرین اخبار
دیدارخصوصی استادبا امام خامنه ای
گزارش خطبه نمازجمعه کن
تدریس مزاج شناسی طب ایرانی درونکورکانادا
همایش طب ایرانی اسلامی
توجه توجه پیام استاد طالقانی
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد:‌
نظر بعضی ازمجتهدین ومراجع تقلید
همایشها وسخنرانیهای پروفسور
پای درددل مردم
نشانی موقتی درمانگاه حجامت
ازانتقاد تا انحلال
تخریب ژنتیکی هست نه اصلاح
خلاصه ای از درس امروز استاد حکیم خیراندیش24اردیبهشت
اهمیت طب سنتی
نظر رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره)پیرامون طب غربی و سنتی ایران
نخستین جلسه رسیدگی به پرونده مرکز حجامت ایران برگزار شد
تصمیم عجیب دولت درباره طب سنتی؛
وزارت بهداشت تیشه به ریشه طب سنتی زده است.
هواداران طب سنتی امضا کنند
روشنگرانه های پروفسوربخش دوم
جذب عامل فروش برای محصولات موسسه تحقیقات حجامت ایران (شبکه جهانی طب وسلامتی)
اهداف احياي طب اسلامي و داروهاي سنتي
حمایت مجامع ازطب سنتی اسلامی
نامه سرگشاده دبیر کل جامعه اسلامی کشاورزی ایران
دکتر صالح نیا امام جمعه منطقه کن و رئیس شورای فرهنگ عمومی غرب تهران:
فارس از جریان مقابله با طب ایرانی-اسلامی گزارش می‌دهد
تاثیر حجامت بر سیستم ایمنی
رفع مشکلات ناشی ازسوداروحی جسمی روانی
داروها در طب اسلامی
مزاج رفتارها و پندارها
ویژگی های جسمی مزاج سرشتی افراد دموی
بازتابی روانی و رفتاری در افراد دموی
 


پانل کاربری
فراموشی کلمه عبور
عضویت
 


گزیده خبرها


دیدارخصوصی استادبا امام خامنه ای

باسلام وقبولی طاعات،به میمنت ماه پر برکت رمضان الکریم.
 درادامه روند مسایل طب اسلامی سنتی استاد خیر اندیش در هفته جاری با مقام معظم رهبری دیدارخصوصی داشته اند.
 این شرف یابی که طولانی و حدود 45 دقیقه 

:: ادامه خبرگزارش خطبه نمازجمعه کن

امام جمعه و نماینده ولی‌فقیه در منطقه کن درخطبه دوم نماز جمعه
  امروز، از دکتر خیراندیش تقدیر و ایشان را با لفظ حکیم تمام معرفی نمود. وی خاطرنشان کرد که ما با تمام قوا از این حکیم ارزشمند حمایت می‌کنیم؛ همانگونه که مقام معظم رهبری نیز از پروفسور خیراندیش حمایت کرده است. 
که درادامه می توانید فیلم سخنرانی را دانلود نمایید

:: ادامه خبرتدریس مزاج شناسی طب ایرانی درونکورکانادا

خاطره‌ای از دکتر مومنی از دوستان استاد خیراندیش در کانادا:
 سلام دوستان!
چندی پیش در مورد مزاج‌شناسی و مزاج آب و هوایی منطقه و بیماری‌های مرتبط در ونکوور کانادا در یک جمع ایرانی که تعداد قابل توجهی هم کانادایی خضور داشتند، صحبت می‌کردم. کانادایی‌ها را دوستان ایرانی‌شان آورده بودند و صحبت‌های من را برایشان به انگلیسی ترجمه می‌کردند.

:: ادامه خبرهمایش طب ایرانی اسلامی

 
روز دیگر و در حسینیه  ثارالله   سپاه پاسداران  مرکز بروجرد برگزار شد

:: ادامه خبرتوجه توجه پیام استاد طالقانی

سلام علیکم
دوستان هیچ کس حق هیچگونه اقدام خودسرانه ندارد.هم اکنون حقیر(طالقانی) بهمراه استاد خیراندیش واستاد روازاده.دکترفهیمی.دکتر طریقت و... در ستاد کنگره طب سنتی در جلسه هستیم و در اسرع وقت متنی از سوی این ستاد صادر خواهد گشت.از تمامی مدیران تقاضا مند است کمک کنند تا
 

 

:: ادامه خبر

 


سازمان های مرتبط
 


پربازدیدترین مطالب
 


نظر سنجی
 

 

 

   

مشروح جزئیات

» فارس از جریان مقابله با طب ایرانی-اسلامی گزارش می‌دهد

بنام خدا


یک هفته از پلمب بزرگترین مرکز طب سنتی و حجامت کشور می‌گذرد و امروز پدر طب ایرانی –اسلامی به شکایت وزارت بهداشت در دادسرای جرائم پزشکی در حال محاکمه شدن است. این در حالی است که این پرونده هیچ شاکی خصوصی نداشته و صرفا نداشتن مجوز بهانه‌ای برای برپایی این دادگاه عنوان‌شده است.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس؛ بزرگ‌ترین مرکز حجامت ایران به دلایل نامعلوم و نامشخص به شکایت دانشگاه علوم پزشکی ایران -وزارت بهداشت بسته شد و بیماران بسیاری که تحت نظر پزشکان و متخصصان این مرکز بودند از ادامه روند درمان خود بازماندند و سرگردان هستند.

صبح امروز جلسه رسیدگی به اتهامات پدر طب سنتی ایران و رئیس مرکز حجامت ایرانیان در دادسرا ناحیه 19 تشکیل شد.
جمعی از بیماران تحت درمان این موسسه به همراه اساتید و دوستداران طب ایرانی-اسلامی برای حمایت از استاد حسین خیراندیش، رئیس موسسه حجامت ایران و در اعتراض به بسته شدن بزرگترین مرکز طب سنتی در کشور در مقابل محل برگزاری دادگاه این پرونده تجمع کردند.

برخی از تجمع کنندگان هدف از برگزاری این دادگاه و وقایع اتفاق افتاده را حاکی از برخی روشنگری‌ها و رک‌گویی‌های استاد خیراندیش در مقابله با برخی سیاست های وزارت بهداشت در رویکرد درمانی و نه بهداشتی این وزارت خانه می‌دانند.

ناصری از اساتید طب سنتی در این باره به فارس گفت: درمان‌های طب سنتی یک روند ارزان و کم هزینه است. در حالی که جریان سرمایه‌داری و طرفدار طب نوین به خاطر منافع شخصی و مالی در حال کنار زدن طب ایرانی اسلامی است.

وی ادامه داد: باید کارشناسان بی طرف فعالیت‌ها و بازدهی‌های این موسسه را مورد ارزیابی قرار دهند تا مشخص شود چه میزان از بیماران تا کنون توسط همین طب سنتی به راحتی و بدون عوارض و با هزینه کم درمان شده‌اند.

این استاد طب سنتی گفت: امروز همه ما برای دفاع از طب سنتی در اینجا گرد آمده‌ایم، چراکه محاکمه استاد خیراندیش محاکمه تمام طب ایرانی اسلامی است.
وی افزود: این پرونده هیچ شاکی خصوصی ندارد و صرفا به خاطر شکایت دانشگاه ایران و وزارت بهداشت این موضع اتفاق افتاده است.
ناصری گفت: روند مقابله با طب سنتی مدتی است که شکل گرفته است و یک جریان نرم در حال کنار زدن این طب از زندگی مردم استمؤسسه تحقیقات حجامت ایران در سال 1365 فعالیت خود را توسط حسین خیراندیش آغاز کرد و در سال 69 این مؤسسه به ثبت رسمی رسید و در همین سال فعالیت‌های آموزشی خود را نیز آغاز کرد.این مؤسسه در سال 73 ــ 72 موفق به دریافت موافقت اصولی از وزارت بهداشت شد و در سال 83 با پیگیری این مؤسسه، بخشنامه وزارت بهداشت مبنی بر ممنوعیت حجامت در سطح کشور با حکم دیوان عدالت و شورای نگهبان ابطال شد و انجام حجامت توسط افراد واجد شرایط، شکل قانونی و رسمی به خود گرفت.اما با روی کار آمدن دولت یازدهم هجمه واردشده به طب سنتی شکل تازه‌ای به خود گرفته است؛ تا این حد که معاونت این طب در وزارت بهداشت با تصمیمات این وزارت‌خانه منحل شده و تحت عنوان یک دفتر و معاون به کار خود ادامه می‌دهد.این در‌حالی است که مقام معظم رهبری بارها در رابطه با توجه و بها دادن به طب ایرانی و اسلامی سفارش کرده اند و بارها دستور به تقویت و گسترش این حوزه را داده اند.

حال وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت پاسخ دهد که تا به امروز در زمینه طب سنتی چه کرده است و چه دستاوردهایی در دولت یازدهم در جهت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و گسترش طب ایرانی اسلامی صورت گرفته است.

وزارت بهداشت: پلمب قانونی بوده

محمود خدادوست مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت درباره پلمب این مرکز با بیان اینکه اگر فردی بخواهد در امر درمان مداخله کند، بر اساس نص صریح قانون باید پزشک باشد، اظهار داشت: هر پزشکی برای فعالیت در هر شهر، لازم است تا مجوز طبابت و فعالیت در آن شهر را از سازمان نظام پزشکی دریافت کند.

وی، داشتن شماره نظام پزشکی و همچنین اخذ مجوز طبابت در هر شهری را شرط دیگر مداخله در امر درمان دانست.خدادوست گفت: بر اساس مستندات معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، به‌رغم ابلاغ تذکرات در فواصل زمانی مختلف به این موسسه و لزوم طی کردن مراحل قانونی برای اخذ مجوز و عدم اقدام در خصوص دریافت مجوزهای لازم از سوی این مرکز، بر اساس قانون و با دستور مقام قضائی، مرکز حجامت ایران، پلمپ شد.

رئیس موسسه حجامت ایران: بیش از 30 سال از فعالیت این موسسه می‌گذرد

این توضیحات وزارت بهداشت در حالی ارائه می‌شود که این مرکز حجامت سابقه 30 ساله فعالیت در تهران و دیگر شهرها را دارد و به گفته حسین خیراندیش، رئیس موسسه حجامت ایران، از این مرکز هرسال در چند نوبت توسط بازرسان وزارت بهداشت بازدید و سرکشی می‌شده است.

حسین خیراندیش، رئیس موسسه حجامت ایران و رئیس دانشکده طب سنتی ارمنستان شعبه ایران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رابطه با پلمب دو مجموعه تحت نظر خود می‌گوید: در رابطه با پلمب این دو مجموعه پیش از این هیچ هشداری به ما نداده بودند و هفته گذشته به‌طور ناگهانی پلمب شد که موسسه حجامت ایرانیان با شکایت معاونت درمان وزارت بهداشت و بهداشت و مرکز آموزش طب سنتی ارمنستان شعبه ایران با شکایت پلیس امنیت پلمب شده است.

وی افزود: موسسه حجامت ایرانیان از سال 69 فعالیت خود را آغاز کرده و با همکاری وزارت بهداشت به بحث آموزش پزشکان در حوزه طب سنتی ورود یافته است به عبارتی می‌توان گفت تمام پزشکانی که در حوزه حجامت و طب سنتی فعالیت می‌کنند‌، از موسسه ما این آموزش‌ها را فرا گرفته‌اند.به گفته رئیس موسسه حجامت ایرانیان تا کنون 7 هزار پزشک موفق به اخذ گواهی حجامت و طب سنتی از این مجموعه شده‌اند. همچنین دوره‌های آموزش طب سنتی برای آنها ارائه شده است.

خیراندیش با بیان اینکه ما از دو سال پیش تاکنون درخواست مجوز فعالیت در قالب سلامتکده را برای این مجموعه‌ها از وزارت بهداشت داشته‌ایم، افزود: با این وجود پرونده ما در وزارت بهداشت بدون پاسخ باقی‌مانده و نه جواب مثبت و نه منفی در این زمینه به ما داده‌اند ولی اکنون ما را متهم به نداشتن پروانه کار می‌کنند البته مؤسسه آموزشی ما نیز با مجموعه طب سنتی ارمنستان همکاری داشته و طی چند سال اخیر 80 دانشجوی دکترای تخصصی در این زمینه فارغ‌التحصیل شده‌اند همچنین 230 تا 240 دانشجوی عمومی نیز مشغول تحصیل در این رشته هستند.

رئیس موسسه حجامت ایرانیان، خاطر نشان کرد:‌پلمب مراکز ما در حالی صورت گرفته که از وزارت بهداشت سه ماه یکبار و به صورت مکرر بازرسی انجام می‌گرفته ولی اکنون بدون هیچ اطلاع قبلی مرکز را پلمب کرده‌اند، همچنین فعالیت مرکز آموزشی ما بر اساس آئین‌نامه‌های موجود در این زمینه بوده که در دوران دولت قبل نیز مورد توجه قرارگرفته و راه‌اندازی شده است.» تاریخ انتشار : 1395/02/15
» بازدیدها : (0)
» نظرات : (0)
نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


جدیدترین گزارشات


تاثیر حجامت بر سیستم ایمنی

افرادی که در سیستم ایمنی خود با ضعف روبرو هستند بیشتر از افراد دارای سیستم ایمنی نرمال و با کارایی بالا دچار عفونت هایی از قبیل سرماخوردگی، سینوزیت، پنومونی و به طور کلی عفونت های دستگاه تنفسی، عفونت های گوارشی مانند اسهال عفونت 

:: ادامه خبررفع مشکلات ناشی ازسوداروحی جسمی روانی
برای رفع مشکلات ناشی از سودا در بدن خصوصا مشکلات روحی، روانی وفکری و هم چنین لاغری چه دارویی می توان استفاده نمود.

:: ادامه خبرداروها در طب اسلامی

در داروها عسل و سیاهدانه در مرحله اوج قرار دارد. سُعد و سنا و سرکه و سنبل الطیب در مرتبه عالی می درخشند. زنجبیل و زعفران و زیتون در تمام نسخه ها حضور دارند. انجیر و انار و انگور بر سفره های آسمانی 

:: ادامه خبر

 
 
 
 
اخبار علمی جدید


مزاج مناطق مختلف ایران

مزاج مناطق مختلف در ایران:
مزاج مناطق کوهستانی(مثل دماوند) سرد و خشک است.
مزاج مناطق بیابانی(مثل یزد) گرم و خشک است.
مزاج مناطق کنار دریا(مثل حاشیه شمال و حوالی مازندران) سرد و تر است

:: ادامه خبرگیاه پزشکی مقاله آزاد

در سال 1302هجري خورشيدي پي آن با تاسيس مدرسه فلاحت آموزش حشره شناسي و دفع آفات را استاد دکتر جلال افشار از سال 1306آغاز واقع افشار ، پايه گذار حشره شناسي ودفع آفات وبه بيان امروزين ، بنيانگذار گياه پزشکي در ايران است همين طور آموزش کشاورزي با سرعتي چشم گير راه خود را باز نمود

:: ادامه خبر

 
 
   
جستجوی اخبار
جستجو در محتوا   
 
 
   
وضعیت آب و هوا


 
 
   
اوقات شرعی
 
 
   
آلبوم های تصاویر
 
 
   
آمار سایت

» بازدید امروز : 43
» بازدید دیروز : 685
» بازدید هفتگی : 2175
» بازدید ماهیانه : 13642
» بازدید سالانه : 168940
» کل بازدیدها : 1192169

 
 
   
   
  Copyright @ 2012 islamicmedical.